KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 16197080
*
nr 1619 7080
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsningar, 3 st, Signerad, Yttermått inklusive ram: 20x21-30x32 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 18:19:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 14:27:30
1
Vinnande bud
9/5 16:16:02
2
600 kr
9/5 16:16:02
1
(budbetjänt)
13/5 18:12:47
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 600 kr
Göteborg 600 kr
Helsingfors 600 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik harald sallberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58
-
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:28
-
8379 Färgetsningar
2 st, Ulrika Christell (f. 1960), Sverige. "Utombo..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:25
-
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58
-
8341 Kopparstick
2 st, Frankrike, yttermått inklusive ram: 60x43-53..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1619 7080
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsningar, 3 st, Signerad, Yttermått inklusive ram: 20x21-30x32 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 14:27:30 | 1 | Vinnande bud |
9/5 16:16:02 | 2 | 600 kr |
9/5 16:16:02 | 1 | (budbetjänt) |
13/5 18:12:47 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 600 kr
Göteborg 600 kr
Helsingfors 600 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 600 kr
Göteborg 600 kr
Helsingfors 600 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik harald sallberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:11 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58 -
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:28
-
8379 Färgetsningar
2 st, Ulrika Christell (f. 1960), Sverige. "Utombo..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:25 -
8223 Gravyrer
2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, Marina, 18..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:58 -
8341 Kopparstick
2 st, Frankrike, yttermått inklusive ram: 60x43-53..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:36